Toksik insanlar..

Değerli takipçilerim ve dostlarım, sizlere bu gün ne siyasetten, ne gündemden, ne de tarihten bahsetmek istiyorum.
Toksik insanlar..
Bugün Konumuz; "Toksik İnsan Tipi"...
"Toksik" sözlük anlamı olarak zehirli ve zararlı olan demektir. Kelime günümüzde bir insan tipine dönüştü...
Bu tip insanlar sürekli olarak boş konuşan hep herşeyi karşı taraftan bekleyen, kaprisler yapıp çıldırtan üstüne üstlük bir de manipulasyonlarla istediğini elde etmeye çalışan, sorumluluklarını hep başkalarına yükleyen, değer vermekten aciz, iletişim halinde olduğu insanlara bir şey katmayan aksine onların hayatından çalıp "ömür törpüsü" görevini hakkıyla icra eden, genellikle kendine zarar verme imasıyla ilgiyi üzerlerinde tutmaya çalışan, hayatınızı elinizden çalabilecek kadar bencil, yine sizi ve hayatınızı kontrolu altına alabilmek için sinsice arkadaş maskesiyle gelip, dost kisvesiyle yerleşen ve hatta eşiniz olarak kalıcı olmaya teşebbüs eden, sürekli ilgi isteyen, hep en mutsuz, hep en acıklı deneyimlere sahip ve  eğer siz doğru bir "av" iseniz başarı için yapmayacakları şey olmayan insan modelidir...

"Toksik insan" tipi ile uzun süre iletişimde olmak psikolojinizi gerçekten kötü etkileyebilir. Bu tip insanlar hayatınıza dönem dönem girebilir, girdiğini bile anlayamaya bilirsiniz hatta bir tanıdığınızın hayatına girebilir ve sinsice sizin de hayatınızı etkilemeye başlayabilirler. Kendini fark ettirmeden uzun süre hayatınızda kalabilirler. Öyle de güzel kendini kamufle  edebilir ki saray terbiyesi, protokol, edep, ahlak, insan aurosu, tekamül, tasavvuf, tarih, psikoloji, huzur, İslam ile sizin beyinizi uyuşturmaya çalışıp, kendisinin doğru ve hak yolunda olduğuna ikna etmeye çalışabilirler.

Toksik oluşları sizin hayatınıza da kendi özelliklerini zerk etmeye başladıklarında fark edilir olurlar. Çünkü siz en yakınlarınıza bile güvenmez olmuşsunuzdur. En azından yakınlarınız, sizdeki değişiklikleri fark eder ama siz anlamamış olabilirsiniz ne de olsa kamuflesi sağlam... Sizi iyi araştırmıştır. Son zamanlarda daha mutsuz, daha agresif ve güvensiz  olduysanız önce çevrenize bakmanız gerekir çünkü sizin pozitif enerjinizi ve huzurunuzu kaybetmenize sebep olan bir "Toksik İnsan" hayatınız da vardır.

Bu Toksik tip hayatınızdan çıktığı zaman göreceksiniz ki herşey yoluna girmiştir.. Hayatınız yeniden huzurludur..

Toksik insanları sergilediği davranış şekillerinden biraz daha açalım ;
Toksik insanlar, sizinle ya da duygularınızla asla ilgilenmezler. Yalnızca sizi kontrol etmek isterler. Böylece onun planlarının bir parçası olabilirsiniz. Sizi çok iyi araştırmıştır ama kendi hakkında size sadece kendisinin bilmenizi müsade ettiği kadar size anlatmıştır, tabii ki üstüne yalanlarını ilave etmiş ve ajitasyon ile de süslenmiştir. Sizin iyiliğinizden yararlanarak, duygularınızı sömürürler. Sömürünün ise birkaç yolu vardır; sizi tahrik edebilirler, kurbanı oynarlar, size kendinizi suçlu hissettirirler, kendine zarar verme imasiyla ilgiyi üzerlerinde tutmaya çalışırlar ve bu geveze narsistler sizin söylediklerinizi çok rahat bir şekilde çarpıtırlar.

Toksik insanların aşırı kibirleri vardır ve kendi hatalarını asla kabul etmezler. Aksine sizi suçlu hissettirmek için ellerinden geleni yaparlar. Çünkü toksik insanlar hatalarını kabul etmedikleri gibi, sürekli yeni bir tartışma konusu yaratmaya çabalarlar. Eylemlerinin sorumluluğunu almak istemezler ve olumlu hisler yerine öfke hissetmeyi tercih ederler. Toksik insanlar, tüm negatif duygularının sizinle paylaşırlar. Yalnızca negatif bir durum yaratıp sizin de enerjinizi vampir gibi  emmeye çalışırlar. Toksik insanlar, "hayır"ı bir cevap olarak kabul etmezler. Onları reddettiğinizde istediklerini elde etmek için sizi manipüle etmeye başlar. Hatta bu kronik kıskançlar en yakınlarınızı eşinizi dostunuzu sizin çevrenizden çıkarmak için onları bile yargılayıp, manipüle etmeye teşebbüs edebilirler. Çünkü onlar diğer insanların sınırları olduğunu anlamaz ve buna saygı duymazlar. Sadece kendi istek ve arzuları vardır.

Toksik insanların sizi etkilemesine asla izin vermeyin!
Bu insan hayatınızdan çıktığı zaman göreceksiniz ki huzur, güven ve başarı hayatınıza geri dönmüştür...

Ne güzel bir söz;
"Bazı insanlar beddua gibidir hep huzur kaçırır. Bazı insanlarda dua gibidir hep huzur getirir."  

Hayatınız da her zaman huzur getiren insanların olması dileğiyle, kalın sağlıcakla..
Selam ve dua ile Allah'a emanet olun.

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın
  • Mehlika
    Çevremde var bu tarz insanlar yanyana gelince zehirlendiğimi hissediyorum