TIC HOLDING Header
  • USD 16.885
  • EUR 17.833
  • Altın 991.359
  • BIST 100 2554.08

CHP mitingi ve vizyon?

CHP mitingi ve vizyon?
Bir önceki yazımda sormuştum, "Neyin kafasını yaşıyorsun ey Kılıçdaroğlu" diye. Maltepe mitingi bu sorumuzu sormakta ne kadar haklı olduğumuzun ispatı oldu. Bu Miting Bursa'dan İstanbul'a alındı. Neden? Söyleyeyim; Canan Kaftancıoğlu'na verilen ceza, siyasi yasak getirilmesi vs.. Yani bir nevi Kaftancıoğlu'na destek amaçlı yapılmıştı. Öyle oldu mu? Tabi ki olmadı bakın nasıl oldu.

İşte Kemal Kılıçdaroğlu'nun istediği tam da buydu. Açık açık "ben adayım" diyemiyor. "Madem öyle bu fırsatı kaçırmayalım, buradan görsel olarak adaylığımı ilan ederim" dedi ve yaptı.

Nasıl mı? Bursa Mitingi sönük kalır ve amacına ulaşmaz kendisi için yeni bir eleştiri konusu yaratırdı. İstanbul'da yapılacak miting görsel anlamda şaşalı ve kalabalık olur, ayrıca en kapsamlı mesaj buradan verilirdi öylemi? Aynen öyle.

Şimdi Canan Kaftancıoğlu'na destek mitingi gibi düşünüldü aslında ama Canan Hanım var mıydı ortada? Bir görüldü, sönük bir şekilde el salladı ve platformdan indirildi. Şöyle bir alana bakalım görsellere ve flamalara. Sahnede sadece Kemal Bey'in resmi var. Allah Allah, çok şaşırtıcı değil mi? Her fırsatta Gazi Mustafa Kemal Atatürk üzerinden siyasi rant devşiren CHP'liler hayırdır? Alanda bir tek Atatürk posterinin olmayışını nasıl açıklarsınız?

Sizin sahte Atatürkçü olduğunuzu Maltepe miting alanında ispatladınız sakın kıvırmayın.

Bu Mitinge farklı bakış aşısı ile bakalım ne dersiniz?

Sn. Kılıçdaroğlu kusura bakmayın lütfen. Gerek hitap, gerek duruş, gerek sahneyi doldurma ve gerek liderlik olarak Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yetişmeniz mümkün değil asla. Çabanız boşadır, çamur atmaya kalksanız, iftira atmaya kalksanız başaramazsınız, bu fotoğraf bir kez daha göründü. Sahnede mikrofonla gezinmek ve oraya gelenlerle bütünleşmektir. Sen bu bütünleşmeyi dahi yapamadın ve kürsüden mektup okur gibi önüne verilen mektubu okudun. Vatandaşa gelecek ile alakalı hiçbir ümit umut verici bir konuşmanız olmadı.

Kısaca, 2023 seçim sonuçları belli inşallah.

Hele Temmuz ayı içinde hükümet emekli, memur ve vatandaşın alım gücüne etki edecek yeni düzenlemeleri yaptıktan sonra kafası karışık olan vatandaşlarımız ise gerekeni yapacak.

Şimdi bir başka soru sormak gerekmez mi? Yaptığınız bu mitingde koro şeklinde PKK'ya destek amaçlı, her yer Kandil, her yer direniş diyenlere ne cevap verdiniz? Veremezsiniz çünkü siz onlara kul köle olmuşsunuz. HDPKK destekçileri olmadan bir hiçsiniz ve onlarda bunu çok iyi biliyorlar. HPKK ile kol kola yol yürümek size yakışır. Bu Millet bunu çok net görüyor ve bir kenara yazıyor.

Korkunuza Atatürk'ün Posterlerini dahi asamadınız neden?

CHP mitinginde Atatürk posteri yok, ama PKK destek korosu içeriye alınmış. Yazıklar olsun size. Bu ülkeyi yönetemezsiniz, bu millet buna izin vermez emin olun. PKK-FETÖ-DHKPC gibi teröristlere bu ülke teslim edilmez.

Ha unutuyordum! İmamoğlu ve Yavaş restleşmesi ise bu işin ne hallerde olduğunu gösteriyor. Anlaşılan dövüş etmişler gibiler. Daha içeride çok sıkıntılar var bu çok belli oluyor. Altılı masa değil gerçekten ne yaparsanız yapın bu millet sizden zerre umut ışığı alamıyor.

Sizin ülke yönetme gibi bir derdiniz yok olmadı zaten olmaz. Hepinizin tek amacı geçmişte Abdülhamit Han'a yapılan hainlikle bire bir aynı senaryo içindesiniz. "Recep Tayyip Erdoğan'ı devirelim de sonrası ne olursa olsun" değil mi? Meral Akşener zaten içinde tutamamış kusmuş. Recep Tayyip Erdoğan'ın sonu Abdülhamit Han gibi olacak iması vermeniz her şeyi anlatıyor. Abdülhamid Han sonrası Osmanlı ne duruma düştü ve düşürüldü tarih bunu anlatıyor. O zamanki zihniyetten hiç bir farkınız yok. O dönemdekilerde tek amacı "Abdülhamid devirelim gerisi önemli değil" demişlerdi, çünkü onlar talimat alıyorlardı ve uyguluyorlardı, şimdi altılı masa zihniyeti aynı talimatları alıyor.

Defalarca bu talimatları uygulamak istediniz ama artık 21. Yüz yıldayız. 15 Temmuz'da denediniz, isterseniz bir daha deneyin. Hadi bakalım…

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın
  • Necip UYSAL
    Yazınızda katıldığım tek husus “ Sn. Kılıçdaroğlu kusura bakmayın lütfen. Gerek hitap, gerek duruş, gerek sahneyi doldurma ve gerek liderlik olarak Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a yetişmeniz mümkün değil asla.” Geri kalan kısmını gelecek nesillerin okuyacağını düşününce kahroluyorum. Körü körüne tuttuğumuz futbol takımı olsa keşke… Bu hamaset devam ettirildiği sürece “Beyin Göçü” ne nasıl engel olacağız???
  • Utku
    "Yaptığınız bu mitingde koro şeklinde PKK'ya destek amaçlı, her yer Kandil, her yer direniş diyenlere ne cevap verdiniz?" iftiranın bu kadarı da fazla değil mi ya...... Yazık......