TIC HOLDING Header
  • USD 18.645
  • EUR 19.651
  • Altın 1076.822
  • BIST 100 4962.97
Murat Demir

Murat Demir

Tiyatro!

Tiyatro!
Türkiye siyasetinde özellikle ana ve yavru muhalefet hatta mini minnacık partilere bir şeyler oldu.
Ne oldu?
Birileri dedi ki, "hadi gelin tiyatro kuralım. Senaryo hazır bir başrol oyuncusu bulalım ve figüranlar oluşturalım. Yazılan senaryoya riayet ederek oynayalım."

Tabi ne demek diye bu teklife CHP Genel Başkanı balıklama atladı. "Kesin ben başrol oynarım" dedi. "O zaman sahneyi dolduracak senaryoya uyacak oyuncu ve figüranları bul bir araya getir" talimatı aldı. "Hay, hay efendim o iş bende" der ve çalışmaya başlar.

CHP Genel Başkanı çalışmalara başlar ve yazılan senaryoyu da anlatmaya, başlar. İlk olarak İP Genel Başkanını ikna eder, sonra küçük particik Genel Başkanlarını ikna eder, ederde nasıl ikna etti derseniz, çok basit. Aldığı talimat şu, "Recep Tayyip Erdoğan'ı devirmek, ülkeyi ele geçirmek ve geçmişte olduğu gibi emperyalistlere teslim etmek. Büyüyen ve engellenemeyen Türkiye Cumhuriyeti devletini güçlü ve kararlı yürüyüşüne müdahale etmek."

Tüm bu hain planları yapmak için yapması gerekenleri kendisine anlatılmış ki, süreci tamamlamak için bir yuvarlak masa oluşturdu ve etrafına 6 (Altı) figüran oyuncu buldu, birde yedekte her zaman olmazsa olmaz bir oyuncu tutmak zorundaydı. (HDP)

Şimdi bakalım kim bunlar.

Kemal KILIÇDAROĞLU
Kendi genel başkanına kasetle bir kumpas kurdurarak istifa etmesini sağladı ve yerine geçen bir kişi.

Meral AKŞENER
Siyasi hayatı birçok zikzaklarla dolu. Bakanlık yaptı. En son MHP Genel Başkanı Sn. Devlet Bahçeli'ye kumpas kurarken fark edildi ve Partiden kovuldu.

Temel KARAMOLLAOĞLU
Saadet Partisi ve Millî görüş içinden geldiği bilinen ama gerçek yüzü Saadet içinde Rahmetli Erbakan Hocanın yanında ne filmler çevirdiği ve asla Milli görüşle bağdaşmayan çizgisi ile kendini ifşa eden bir kişi.

Ahmet DAVUTOĞLU
Ne söylenebilir ki, Erdoğan tarafından her bir makam altın tepside sunulmuş ve sonunda ihanet etmiş, Gelecek diye bir Parti kurmuş hainliğe soyunmuş, kulaklarımızla duyduğumuz sözlerini unutmuş aciz bir kişi.

Ali BABACAN
Yine Ak Parti'de hayal dahi edemeyeceği makamlara gelmiş (getirilmiş) sonra biraz dinlen denildiğinde o sinsi ve hain yüzünü göstermiş, Deva diye bir Parti kurmuş zavallı bir kişi.

Gültekin UYSAL
Bir şey söylemeye gerek var mı? Demokrat Partinin kurucu genel başkanı rahmetli Menderes değil mi? Kimler onu ipe götürdü bunu dahi algılayamayan bir kişi.

***

Ben kısaca geçtim.
Biri birinden beter her biri vallahi.
Ya bunlar yuvarlak masa etrafında toplandılar daha ellerine verilen senaryoyu dahi ezberleyemediler.
Senarist çıldırıyor "bu beceriksiz figüranları nerden buldun" diye başrol oyuncusunu önce ABD'ye çağırıyor fırçalamak için. Fırçayı yiyen oyuncu yolunu kaybediyor, 8 (Sekiz) saat yok oluyor, birde bakıyorsunuz bir hamburgercide hamburger yiyor.
Aman ne yapayım işte idare ediyorum böyle diye.

Diğerleri ise kendi aralarında rollerini beğenmiyorlar sürekli itiş kakış arada kavga ediyorlar.

Başrol oyuncusu sete dönüyor havadisleri anlatacak ama bu seferde yapımcı İngiltere'ye çağırıyor. Yapımcı temiz para verecek ama önce hesap soracak.
Tabi mecbur gidecek ve derhal yapımcının talimatlarını almak için gittiği İngiltere'de azılı terörist ile masaya oturuyor. Kendisini sorulduğunda neden bu teröristle görüştünüz? Cevap: "Kırmızı bültenle arandığını ben bilmiyordum. Bana söylemediler demek ki" diye verdiği cevap.

Çok garip değil mi?
Kılıçdaroğlu çok enteresan bir söz etti, "Kasım ayında herkes her şeyi görecek. Burada çok önemli görüşmeler yaptım."

Şimdi soru şu, nasıl görüşmeler yaptın?
O terörist kadınla neler görüştün?
Acaba verilen senaryo içinde hain planlar da var mıydı yoksa?

Sözün özü şudur.
Amaçları sadece Erdoğan'ın başarılı gidişini, yükselişini, uluslararası güçlü liderliğini ve Türkiye Cumhuriyeti'nin güçlenmesini hazmedemeyenlere uşaklık etmek olan bu altılı masa, bir tiyatro oynayarak 2023 seçimlerine giderken hainlik peşindeler. Tek amaçları Erdoğan'ı devirmek başka bir dertleri asla yok. Ülke yönetmek gibi bir düşünceleri asla yok.

Bu halk bu zihniyete mutlak gereken cevabı 2023 Haziran seçimlerinde verecektir. Hiç şüphesiz.

HDP ile iş tutan ve onlara tek laf edemeyenleri bu halk görüyor izliyor.

Hesap zamanı inşallah 2023 Haziran seçimleri...

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın
  • Hakan Demirci
    Hayal gücünüz kuvvetliymiş baya :)